Oprez: Izvođenje JavaScript onemogućeno je u vašem pregledniku ili za ovu web stranicu. Možda nećete moći odgovoriti na sva pitanja u ovom upitniku. Provjerite parametre vašeg preglednika.

Upitnik - istraživanje stavova knjižničara o Etičkom kodeksu HKD-a

Istraživanje stavova knjižničara o Etičkom kodeksu HKD-a provodi Komisija za slobodan pristup informacijama i slobodu izražavanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Rezultati istraživanja bit će predstavljeni na 49. izbornoj skupštini Hrvatskoga knjižničarskog društva, koja će se održati u Opatiji u studenom 2024. godine. Izrazi koji se koriste u ovom upitniku, a imaju rodno značenje, odnose se jednako na muški i ženski rod. Ispunjavanje upitnika je anonimno, a za njegovo ispunjavanje trebat će vam približno deset minuta.
Koliko imate godina?
Upišite broj.
Kojeg ste spola?
(Ovo pitanje je obavezno)
Koji je vaš najviši završeni stupanj obrazovanja?
(Ovo pitanje je obavezno)
Vrsta knjižnice u kojoj radite:
(Ovo pitanje je obavezno)
Na kojem radnom mjestu radite?
(U zagradama su navedeni stari nazivi stručnih zvanja.)
(Ovo pitanje je obavezno)
Koje je vaše knjižničarsko zvanje?
(Ovo pitanje je obavezno)
Koliko dugo radite u knjižnici?
Upišite broj.
(Ovo pitanje je obavezno)
U okviru svog posla primarno sam angažiran na sljedećim poslovima:
(Ovo pitanje je obavezno)
Član sam regionalnog knjižničarskog društva:
(Ovo pitanje je obavezno)
Prvi sam put upoznat s postojanjem Etičkog kodeksa Hrvatskoga knjižničarskog društva:
(Ovo pitanje je obavezno)
Prvi sam put upoznat s postojanjem Etičkog kodeksa IFLA-e:
(Ovo pitanje je obavezno)
Jeste li pročitali Etički kodeks HKD-a?
(Ovo pitanje je obavezno)
Smatrate li da je vrijedeći Etički kodeks HKD-a jasan i lako razumljiv?
Postoje li dijelovi vrijedećeg Etičkog kodeksa HKD-a koje smatrate nejasnim, nerazumljivim ili zbunjujućim? Ako da, molimo da pojasnite koji.
Smatrate li da postoje područja koja nisu dovoljno pokrivena vrijedećim Etičkim kodeksom HKD-a? Ako da, molimo da pojasnite koja područja.
(Ovo pitanje je obavezno)
Jeste li imali potrebu na radnom mjestu potražiti smjernice za postupanje u knjižničarskom etičkom kodeksu?
Ako je odgovor prethodno pitanje potvrdan, jeste li traženi odgovor našli u Etičkom kodeksu HKD-a?
Koliko se često pridržavate Etičkog kodeksa HKD-a u svakodnevnom radu?
Koje biste promjene predložili za poboljšanje postojećeg Etičkog kodeksa HKD-a?
Postoje li neke specifične situacije koje bi trebalo uključiti u Etički kodeks HKD-a?
Smatrate li da bi u Etički kodeks HKD-a trebalo uključiti i dodatne smjernice (npr. sukob interesa, zaštita povjerljivih informacija…)?
(Ovo pitanje je obavezno)
Molimo vas da označite u kojoj mjeri smatrate primjenjivim Etički kodeks HKD-a u različitim knjižničnim službama:
(1 – u potpunosti neprimjenjivi, 2 – većinom neprimjenjivi, 3 – niti primjenjivi niti neprimjenjivi, 4 – većinom primjenjivi, 5 – u potpunosti primjenjivi)
Nabava knjižnične građe
Katalogizacija knjižnične građe
Digitalizacija knjižnične građe
Sistemsko knjižničarstvo
Informacijsko-referalna služba
Posudba knjižnične građe i rad s korisnicima
Bibliometrijske usluge
Obrazovanje korisnika
Voditeljska ili koordinatorska dužnost (organizacija poslovanja, izvještaji, analize)
Matična djelatnost
(Ovo pitanje je obavezno)
Poznajete li / preporučujete li druge materijale koji se tiču etičkog ponašanja, a koji bi bili primjenjivi na naš kodeks?